17 Aralık 2015 Perşembe

[GKK Blog Tur] Kül | Shani Petrof&Darci Manley

Kitap:Kül

Yazar:Shani Petrof&Darci Manley

Yayınevi:Novella Dinamik

Sayfa Sayısı:464

Çevirmen:Tuba ÖzkatKader önceden belirlendi. Yönetim tarafından sıkıca kontrol ediliyor. Değiştirilemez.

Madden Sumner bir Mor olarak doğdu. Sistemin en yüksek halkası. Kaderi Yediler Bakanı olmak. Dax halkanın alt tabanı olan Kül, bir Renksiz. Kaderinde gerçekleştirmesi gereken hiçbir şey yok. Buna rağmen hayatından vazgeçmiş değil. Statüsünün onu tanımlamasına izin vermeyecek. Dax ve Madden'ın yolları, özgürlüklerini kazanmak için verecekleri mücadelede hiç beklemedikleri bir şekilde birleşecek. Peki, kaderleri için savaşmaya gerçekten hazırlar mı?

Selaaam! Farkındasınızdır yıllar sonra ilk defa bloga yorum giriyorum. Aslında bu yorumu video olarak paylaşacaktım fakat bazı aksaklıklar oldu bende yazı olarak girmeyi  tercih ettim. Gezgin Kitap Kardeşliği olarak yorumladığımız yeni tur kitabımız Kül. Kül Novella Dinamik'ten henüz yeni çıktı. Baskısının ve kapağının harika olduğunu söylemeden geçemem herhalde.

Kitap başlarda beni içine alamadı.Arka kapağında ve giriş bölümlerinde klişe bir distopya gibi görünüyor. Kitabın ortalarına geldikçe farklı bir kitap olduğu anlaşılıyor. Ve sizi çok şaşırtıyor.

Kitabı iki kadın karakterin anlatımından okuyoruz. Fakat ben ilk 250. sayfaya kadar Dax karakterini erkek sanıyordum... Başından beri Dax ve Madden'ın birlikte olacağını düşünerek okudum kitabı . Büyük ihtimalle başlıca sebebi bu. Ama kitabı okurken kafam biraz karışıktı ve dikkatimi fazla veremedim bunun da katkısı vardır belki.

Kül her sahnesinde beni şaşırttı ve beklentilerimi katladı. Aslında çok akıcı bir kitap eğer başına oturabilseydim kalın olmasına rağmen bir günde biterdi. Tabi bunda çeviremen Tuba Özkat'ın da katkısı çok büyük. Keşke kitap okuma bakımından daha verimli bir günümde başlasaydım kitaba daha çok zevk alabilirdim o zaman.
Anlatıcı geçişleri sırasındaki mod farkı kafamı karıştırdı. 1 puanı da o yüzden kırdım zaten.

Eğer distopya okumayı seviyorsanız Kül'ü kaçırmayın. Şahsen ben distopyalara pek bayılmam ama Kül'ü gerçekten eğlenerek okudum. Kısacası önerilir!! Öpüyorumm *.*
4 yorum:

  1. Asenağağağ

    💃😘💞💏😍💋💑💗💚💙👄❤💝💜 ı love youuu

    YanıtlaSil
  2. Asenağağağ

    💃😘💞💏😍💋💑💗💚💙👄❤💝💜 ı love youuu

    YanıtlaSil